Obóz Sceny 5na3

Obóz Sceny 5na3

Mamy dziś przyjemność zaprezentowania Państwu wybranych zdjęć z obozu, w którym uczestniczyła teatralna młodzież trzech grup pracujących pod szyldem Sceny 5na3. Piękno odwiedzanych miejsc, fantastyczna młodzież oraz kapitalna atmosfera sprawiły, że udało nam się nie tylko świetnie odpocząć, ale też wiele zrobić w ramach zajęć warsztatowych. Zobaczycie Państwo uśmiechnięte twarze, dawną architekturę i malownicze zakątki. Powiedzmy jednak raczej o tym, czego NIE zobaczycie.
Od 9 do 16 lipca uczestnicy teatralnej części obozu spotykali się na dwugodzinnych warsztatach. Obejmowały one-w pierwszej kolejności-rozmowy o problemach, które mają stać się istotą przyszłych spektakli. Propozycja każdej grupy poddawana była swoistej „burza mózgów”, w której uczestniczyli wszyscy obecni. Kolejnym etapem pracy było uściślanie i dookreślanie tematów, które układane w odpowiedniej kolejności i wzbogacane o pierwsze pomysły inscenizacyjne, stawały się czymś w rodzaju prascenariusza. Tę część każda z grup opracowywała samodzielnie, starając się trudny i bogaty materiał uporządkować i zapisać. Ostatnia część spotkań warsztatowych ponownie zgromadziła wszystkich uczestników i zakończona została prezentacją wykonanej pracy.
Ze zrozumiałych względów nie dzielimy się z Państwem szczegółami i rezultatami ośmiodniowych dyskusji. Tę przyjemność pozostawiamy sobie na potem…. 🙂